O nas

Niskomocowe czujniki
dalekiego zasięgu

Maciej Król

CEO

Maciej jest współzałożycielem i prezesem SEZO. Posiada ponad 15 lat praktycznego doświadczenia w projektowaniu, badaniach, rozwoju, zarządzaniu, testowaniu, rozwiązywaniu problemów i produkcji pasywnych i aktywnych komponentów i zespołów. Maciej prowadził i koordynował różne projekty dla klientów w Niemczech, USA i Szwecji.

Adrian Klarecki

COO

Adrian ma ponad 15-letnie doświadczenie związane z prototypowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych i jest z firmą od początku jej istnienia. Lubi porządek, proste i skuteczne rozwiązania. Adrian – podobnie jak Maciej – jest zapalonym biegaczem długodystansowym.

Robert Stefański

CTO

Robert jest częścią zespołu kierowniczego WiRan, obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Technologii, w którym nadzoruje zespół 11 inżynierów. Robert ma ponad 15 lat doświadczenia w projektowaniu pasywnych i aktywnych komponentów dla sieci komórkowych, projektowaniu wzmacniaczy dla telewizji (CATV i SMATV).

Zobacz jak to działa

SEZO – Spring ’20 Poland ScaleUp Accelerator Program

IoT Products
Zasięg zapewniany przez bramę sieciową (do 10km)

produkty oparte
na LoRaWAN™

Zasięg zapewniany przez bramę sieciową (do 10km)

produkty oparte
na LTE-M / NB-IoT

działające w technologii
LoRaWAN™

Czego potrzebuję, żeby urządzenie mogło działać?

Do pracy urządzenie potrzebuje bramy (gateway), dostępu do serwera sieciowego LoRaWAN (tj. The ThingsNetwork) i serwera aplikacji (tj. Thingsboard). Brama, którą preferuje SEZO to Sentrius RF1xx LoRaWAN Gateway firmy Laird. Przy zamówieniu można zamówić bramę za naszym pośrednictwem i zlecić jej dostawę wraz z czujnikami SEZO.

W pakiecie można również zamówić wsparcie inżynierów SEZO, którzy pomogą Ci w procesie tworzenia serwera sieciowego i dostosowywania platformy ThingsBoard. W zależności od lokalizacji można również zlecić naszemu inżynierowi instalację urządzeń i bramy. Aby uzyskać wycenę, prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży pod adresem info@sezo.pl.

W przypadku urządzeń zasilanych prądem zmiennym dostarczamy zasilacz z wtyczką EU.

Skąd mam wiedzieć, że serwer pomyślnie odebrał dane przesłane przez moje urządzenie SEZO?

Serwer otrzymał dane, gdy w konsoli/interfejsie serwera sieciowego pojawi się znacznik czasu. Jeśli nie wiesz, czy otrzymujesz dane poprawnie lub też masz inne problemy techniczne, nasz dział obsługi posprzedażowej pomoże Ci w każdej sprawie za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie. 

Jak mam skonfigurować moją bramę tak, żeby przekazywała pakiety z urządzenia SEZO do serwera docelowego?

Należy ją skonfigurować (adres IP i port) do serwera sieciowego zgodnego z LoRaWAN.

Co dostanę w paczce SEZO?

 • Urządzenia zasilane AC:
  • Urządzenie
  • zasilacz
  • instrukcję obsługi
  • raport z badań w formie elektronicznej (drukowany na życzenie przed wysyłką)

 • Urządzenia zasilane bateryjnie:
  • urządzenie,
  • instrukcja obsługi 
  • raport z badań w formie elektronicznej (drukowany na życzenie przed wysyłką)

(Dla urządzeń zasilanych bateryjnie) Czy bateria jest dołączona do urządzenia?

Tak. W urządzeniach SEZO CL, SEZO SL, SEZO BL i SEZO WL akumulator jest wymienialny. Stosujemy standardowe akumulatory przemysłowe Li-SOCl2.

Czy urządzenia mogą być dostosowane do pomiaru parametrów w innej konfiguracji?

Tak, przy dużych zamówieniach możemy modyfikować urządzenia tak, aby posiadały tylko te czujniki, które są potrzebne do konkretnych projektów. Minimalna ilość zamówienia musi być każdorazowo ustalona, ponieważ stopień skomplikowania dostosowywania urządzenia jest różny w zależności od przypadku. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod adresem info@sezo.pl.

Które urządzenia są przeznaczone do użytku na zewnątrz?

SEZO A1L, SEZO EL, SEZO TM. To, co wyróżnia je w trudnych warunkach zewnętrznych, to obudowa IP55 wykonana z trwałego poliwęglanu. Obudowa naszych urządzeń pozwala na lata nieprzerwanej pracy po tym jak urządzenie zostanie umieszczone w miejscu docelowym. 

Standardowa gwarancja wynosi 12 miesięcy, licząc od daty dostawy.

Które urządzenie ma w sobie najbardziej zaawansowane sensory?

➡︎ SEZO A1L ⬅︎ Mierzy temperaturę, wilgotność, ciśnienie powietrza, natężenie światła, hałas, poziom cząstek stałych oraz przyspieszenie, pole magnetyczne i może wykrywać ruch (PIR).

W jaki sposób SEZO WL - czujnik wycieku wody - rozpoznaje wycieki wody?

Urządzenie posiada cztery paski z czujnikami, co umożliwia wykrycie nieszczelności w czterech różnych strefach. W momencie kontaktu wody z paskami, urządzenie wysyła alarm informujący o tym, w której strefie wykryto nieszczelność.

Nie mogę przeprowadzić konfiguracji. W jakiej pozycji przełącznika powinna być wykonana konfiguracja?

Konfiguracja powinna być wykonana w pozycji "run". Pozycja "prog" zarezerwowana jest dla aktualizacji firmware'u.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie 6 instrukcji obsługi dołączonej do produktu.  Jeśli nadal masz problemy techniczne, nasz dział obsługi posprzedażowej pomoże Ci w razie jakichkolwiek problemów poprzez e-mail lub telefon. 

Czy do konfiguracji urządzenia potrzebne są dodatkowe sterowniki?

Nie, nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki. Po podłączeniu, urządzenie powinno pojawić się jako "dysk USB". Patrz strona 7 instrukcji obsługi dołączonej do produktu. 

Czy można zmodyfikować interwał transmisji danych?

Tak, istnieje możliwość ręcznej modyfikacji interwału przesyłu danych poprzez wbudowany port USB. Zalecamy stosowanie jak najdłuższego interwału, aby uniknąć kolizji pakietów z innymi urządzeniami. W celu zapewnienia zgodności ze standardami ETSI aktywowana jest domyślna kontrola cyklu pracy. Domyślna konfiguracja to 15 minut. Patrz instrukcja obsługi wysyłana wraz z urządzeniem. 

IoT Products

działające w technologii
LTE-M / NB-IoT

Na jak długo wystarczy bateria?

Na około 22 godzin. To niewymienny akumulator wielokrotnego ładowania. Można go ładować za pomocą bezprzewodowej ładowarki Qi.  

Jak długo trwa ładowanie bezprzewodowe?

Około 4 godzin. Urządzenie może być ładowane za pomocą bezprzewodowej ładowarki Qi. Ładowarka nie jest wliczona w cenę, ale można ją zamówić za pośrednictwem SEZO.  

Czy ładowarka jest wliczona w cenę?

Nie. Istnieje możliwość zamówienia ładowarki wraz z urządzeniami za pośrednictwem SEZO. 

Czy urządzenie jest wodoodporne?

Obudowa urządzenia posiada stopień ochrony IP67, co oznacza, że urządzenie może być używane w trudnych warunkach zewnętrznych. Standardowa gwarancja na urządzenia wynosi 12 miesięcy od daty dostawy. 

Czy funkcja lokalizacji działa w pomieszczeniach?

Lokalizacja w oparciu o GPS działa tylko na zewnątrz, ale urządzenie rejestruje ostatnią dostępną lokalizację i może również wysyłać informacje o wysokości urządzenia, gdy znajduje się ono w pomieszczeniu. Dzięki zdefiniowaniu wysokości możemy określić, na której kondygnacji znajduje się urządzenie. 

Czy można zmodyfikować interwał transmisji danych?

Tak, możliwa jest ręczna modyfikacja interwału wysyłania bezpośrednio przez platformę wyświetlającą dane. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi wysyłanej wraz z urządzeniem.

PODZIĘKOWANIE

SEZO uses Ansys software products
SEZO is participant of the Symkom Startup Program

SEZO Sp. z o.o. jest wdzięcznym i dumnym uczestnikiem programu Ansys Startup. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu i Ansys, proszę kliknąć na logo powyżej. Rozwiązania Ansys pomagają nam budować wirtualne prototypy naszych nowych produktów.

Skontaktuj się z nami w celu stworzenia systemu spersonalizowanego pod kątem Twoich wymagań. Chętnie udzielimy wsparcia od fazy koncepcyjnej do wdrożenia Twojego systemu.

Nasi inżynierowie posiadają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów EMC – możesz mieć pewność, że testowane  urządzenie jest zgodne z normami EMC.

info@sezo.pl

aleja Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia, Polska

+48 58 663 10 10

Napisz do nas

Polityka prywatności SEZO

* wymagane

Copyright © 2024 SEZO Sp. z o.o.

Jakość powietrza - Trójmiasto i okolica

Dashboard Gdynia

Dashboard Reda

SEZO IoT solutions
SEZO sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Polish Agency for Enterprise Development
Poland ScaleUp Hardware & IoT Accelerator Program — Brinc
EU funds - SEZO Poland
Space3ac acceleration program - SEZO Poland
Brinc Accelerator - SEZO Poland
KPT ScaleUP - SEZO Poland