SEZO A1L
Kompleksowy Monitoring Środowiska

 

SEZO A1L to kompaktowe urządzenie telemetryczne dokonujące pomiarów środowiskowych, natężenia światła, poziomu hałasu oraz jakości powietrza, z wbudowanym akcelerometrem, magnetometrem oraz detektorem ruchu. Stosowane jest do monitorowania środowiska wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń.

POMIAR JAKOŚCI POWIETRZA

SEZO A1L dostarcza informacji na temat jakości powietrza poprzez mierzenie poziomu pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10, tak szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi. Urządzenie dostarcza tym samym informacji o tym, czy przebywanie na zewnątrz jest bezpieczne.

TECHNOLOGIA LORAWAN

Pozwala na pracę urządzeń w paśmie nielicencjonowanym – co wiąże się z brakiem opłat subskrypcyjnych. Urządzenia korzystające z LoRaWAN wysyłają dane albo po wyzwoleniu przez zdarzenie (np. ruch, włączenie światła), albo na podstawie ustalonego harmonogramu (np. co 15 minut).

INTEGRACJA Z PLATFORMĄ

SEZO A1L zintegrowane jest z platformą Orange Live Objects, która ułatwia podgląd i analizę zgromadzonych przez urządzenie danych. Możliwe jest również podłączenie SEZO A1L pod inną, istniejącą już platformę, z której korzysta Twoja firma.

POZNAJ SEZO A1L

 • SEZO A1L monitoruje takie parametry środowiskowe jak temperatura, poziom zanieczyszczenia powietrza (PM), wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, natężenie światła oraz poziom hałasu.
 • Wbudowany akcelerometr oraz czujniki PIR umożliwiają wykrycie obecności człowieka w zasięgu do 15 metrów od urządzenia.
 • SEZO A1L przesyła dane w momencie wydarzenia (np. wykrycia ruchu) lub w interwałach zdefiniowanych przez użytkownika. Konfiguracja urządzenia odbywa się za pośrednictwem USB.
 • SEZO A1L może być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń – pracuje ono bez zakłóceń w temperaturze od -30 do +60°C.
 • Technologia LoRaWAN umożliwia długodystansową transmisję danych – odległość między urządzeniem a bramą (gateway) może wynosić nawet do 10 km.
 • Urządzenie SEZO A1L zasilane jest przez zewnętrzny zasilacz sieciowy z napięciem 230V, dzięki czemu może być podłączone do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Skontaktuj się z nami w celu stworzenia systemu spersonalizowanego pod kątem Twoich wymagań. Chętnie udzielimy wsparcia od fazy koncepcyjnej do wdrożenia Twojego systemu.

Przykłady Zastosowań

ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI

SEZO A1L zwiększa bezpieczeństwo rafinerii i firm zajmujących się produkcją chemiczną.

Kierownicy zakładów wykorzystują urządzenie SEZO A1L do pomiaru wstrząsów i ruchów krytycznych komponentów i maszyn zakładu, dzięki wbudowanemu akcelerometrowi.

Urządzenie może być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta – umożliwia ono bowiem konfigurację progów alarmowych wszystkich mierzonych parametrów (takich jak temperatura, wilgotność, światło, jakość powietrza, a także natężenie akustyczne).

Urządzenie może wysyłać dane do platformy Orange Live Objects poprzez LoRaWAN.

INSTYTUCJE PUBLICZNE

SEZO A1L sprawia, że instytucje publiczne są bardziej komfortowe i efektywne.

Obiekty publiczne, takie jak biblioteki, muzea czy ratusze wykorzystują możliwości SEZO A1L, takie jak monitorowanie temperatury, wilgotności, poziomu hałasu i oświetlenia, aby uczynić przestrzeń bardziej komfortową i wydajną. Progi dla mierzonych parametrów mogą być ustawiane indywidualnie poprzez wbudowaną konfigurację progów alarmowych.

Zintegrowany akcelerometr umożliwia pomiar wstrząsów i/lub ruchów (np. obiektów takich jak drzwi lub elementy wystawowe) i może potencjalnie skrócić czas reakcji ochrony obiektu (znaczna przewaga w stosunku do tradycyjnego monitoringu).

Urządzenie jest w stanie wysyłać dane do platformy Orange Live Objects poprzez LoRaWAN.

PLACÓWKI SZKOLNE

SEZO A1L sprawia, że szkoły staną się bezpieczniejszym miejscem dla dzieci i pracowników.

Kierownictwo szkoły wykorzystuje SEZO A1L, aby wykryć i zapobiec narażeniu na unoszenie się pyłu na terenach przyszkolnych, a tym samym czynią szkołę bezpieczniejszym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dla personelu. SEZO A1L mierzy natężenie cząstek stałych takich jak PM10, PM2.5 i PM1.

Urządzenie jest zasilane AC 230V, dzięki czemu może być wygodnie użytkowane w różnych miejscach poprzez podłączenie do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Urządzenie jest w stanie przesyłać dane za pośrednictwem LoRaWAN do platformy Orange Live Objects.

PRZEMYSŁOWE ZAKŁADY PRODUKCYJNE

SEZO A1L usprawnia procesy bezpieczeństwa w przemysłowych zakładach produkcyjnych.

Urządzenie jest w stanie wysyłać dane do platformy Orange Live Objects za pośrednictwem LoRaWAN i pobiera z otoczenia takie dane jak poziom zapylenia (PM1 / PM2.5 / PM10) czy poziom dźwięku. Urządzenie SEZO A1L jest zasilane napięciem AC 230V.

Urządzenie posiada zintegrowany czujnik PIR (podczerwieni), dzięki czemu może wykrywać obecność ludzi (np. dzięki czujnikom światła). Jest również wykorzystywane jako funkcja alarmowa, konfigurowana indywidualnie przez użytkownika. Czujki PIR są powszechnie stosowane w systemach alarmowych i automatycznych systemach oświetlenia.

Urządzenie posiada konfigurację progu alarmowego dla wszystkich mierzonych parametrów.

Chcesz podzielić się informacją o SEZO A1L z CTO swojej firmy?
Wyślij link do tej strony lub prześlij broszurę w formacie PDF – do pobrania poniżej.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Mierzone parametry

Temperatura, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, natężenie światła, poziom hałasu, stężenie pyłów zawieszonych, przyspieszenie, pole magnetyczne, ruch (PIR).

Temperatura pracy

-30 ÷ 60°C

Zakresy i dokładności pomiarowe

 • Temperatura: -30 ÷ 60°C, typ. ±0.3°C, max ±1°C
 • Wilgotność: 0 ÷ 100%, typ. ±4%, max. ±7% @25°C @20 ÷ 80% RH
 • Ciśnienie: 260 ÷ 1260 hPa, ±3 hPa
 • Natężenie światła: 0 ÷ 1000 lx, typ. ±10%, max ±35% @500lx
 • Poziom hałasu: 40 ÷ 100dB, ±6dB w paśmie częstotliwości głosu
 • PM: 0 ÷ 500 μg/m3, ±10 μg/m3 @<100 μg/m3 (pomiar wyłączony poniżej -10°C)
 • Akcelerometr: 0 ÷ ±157 m/s2 , max. ±7%
 • Magnetometr: 0 ÷ ±49gauss, max. ±7%
 • Czujnik ruchu PIR: zasięg 15m dla obiektu wielkości człowieka

Protokoły komunikacyjne

LoRaWAN v1.0.2, klasa A urządzenia

Częstotliwość i moc radia

868 MHz, max. 14 dBm

Interwał transmisji danych

Domyślnie 15min (konfigurowalne) lub wywołana zdarzeniem

Zasilanie

Zewnętrzny zasilacz sieciowy 100-240V 50Hz max. 1W, Europlug

Obudowa i montaż

IP55, poliwęglanowa, cztery otwory na śruby montażowe

Waga

170 g (bez zasilacza sieciowego i kabli zasilających)

Wymiary

Długość 89 mm, szerokość 80 mm, wysokość 48.5 mm

Skontaktuj się z nami w celu stworzenia systemu spersonalizowanego pod kątem Twoich wymagań. Chętnie udzielimy wsparcia od fazy koncepcyjnej do wdrożenia Twojego systemu.

Nasi inżynierowie posiadają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów EMC – możesz mieć pewność, że testowane  urządzenie jest zgodne z normami EMC.

info@sezo.pl

aleja Zwycięstwa 96/98
81-651 Gdynia
Poland

+48 58 663 10 10

Napisz do nas

Polityka prywatności SEZO

Polityka Prywatności

Copyright © 2020 SEZO Sp. z o.o.

SEZO IoT solutions
SEZO sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Polish Agency for Enterprise Development
Poland ScaleUp Hardware & IoT Accelerator Program — Brinc
EU funds - SEZO Poland
Space3ac acceleration program - SEZO Poland
Brinc Accelerator - SEZO Poland