SEZO A1M
Monitoring Jakości Powietrza

SEZO A1M to kompaktowy czujnik służący do dokonywania pomiarów środowiskowych, pomiaru natężenia światła oraz hałasu, a także jakości powietrza. Został przystosowany do pracy zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

POMIAR JAKOŚCI POWIETRZA

SEZO A1M dostarcza informacji na temat jakości powietrza poprzez mierzenie poziomu pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10, tak szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi. Urządzenie informuje tym samym o tym, czy przebywanie na zewnątrz jest bezpieczne.

TECHNOLOGIA LTE-M

LTE-M jest siecią dalekiego zasięgu o małej mocy, zaprojektowaną specjalnie dla urządzeń IoT do bezpośredniego podłączenia do sieci 4G. Obsługuje duże prędkości przesyłu danych, umożliwiając komunikację w czasie rzeczywistym – co sprzyja monitorowaniu zasobów.

INTEGRACJA Z PLATFORMĄ

SEZO A1M zintegrowane jest z platformą Orange Live Objects, która ułatwia podgląd i analizę zgromadzonych przez urządzenie danych. Możliwe jest również podłączenie SEZO A1M pod inną, istniejącą już platformę, z której korzysta Twoja firma.

 • SEZO A1M monitoruje takie parametry środowiskowe jak temperatura, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, natężenie światła oraz jakość powietrza.
 • Wbudowany akcelerometr oraz czujniki PIR umożliwiają wykrycie obecności człowieka w zasięgu do 1 metra od urządzenia.
 • SEZO A1M przesyła dane w momencie wydarzenia (np. wykrycia ruchu) lub w interwałach zdefiniowanych przez użytkownika. Konfiguracja urządzenia odbywa się metodą OTA (over the air), czyli bezprzewodowo.
 • SEZO A1M może być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń – pracuje ono bez zakłóceń w temperaturze od -30 do +60°C.
 • Urządzenie SEZO A1M korzysta z technologii LTE-M i posiada gniazdo nanoSIM.
 • Urządzenie SEZO A1M zasilane jest przez zewnętrzny zasilacz sieciowy z napięciem 230V, dzięki czemu może być podłączone do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Skontaktuj się z nami w celu stworzenia systemu spersonalizowanego pod kątem Twoich wymagań. Chętnie udzielimy wsparcia od fazy koncepcyjnej do wdrożenia Twojego systemu.

Przykłady Zastosowań

ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI

SEZO A1M zwiększa bezpieczeństwo rafinerii i firm zajmujących się produkcją chemiczną.

Kierownicy zakładów wykorzystują urządzenie SEZO A1M do pomiaru wstrząsów i ruchów krytycznych komponentów i maszyn zakładu, dzięki wbudowanemu akcelerometrowi.

Urządzenie może być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta – umożliwia ono bowiem konfigurację progów alarmowych wszystkich mierzonych parametrów (takich jak temperatura, wilgotność, światło, jakość powietrza, a także natężenie akustyczne).

Urządzenie może wysyłać dane do platformy Orange Live Objects poprzez LTE-M.

INSTYTUCJE PUBLICZNE

SEZO A1M sprawia, że instytucje publiczne są bardziej komfortowe i efektywne.

Obiekty publiczne, takie jak biblioteki, muzea czy ratusze wykorzystują możliwości SEZO A1M, takie jak monitorowanie temperatury, wilgotności, poziomu hałasu i oświetlenia, aby uczynić przestrzeń bardziej komfortową i wydajną. Progi dla mierzonych parametrów mogą być ustawiane indywidualnie poprzez wbudowaną konfigurację progów alarmowych.

Zintegrowany akcelerometr umożliwia pomiar wstrząsów i/lub ruchów (np. obiektów takich jak drzwi lub elementy wystawowe) i może potencjalnie skrócić czas reakcji ochrony obiektu (znaczna przewaga w stosunku do tradycyjnego monitoringu).

Urządzenie jest w stanie wysyłać dane do platformy Orange Live Objects poprzez LTE-M.

PLACÓWKI SZKOLNE

SEZO A1m sprawia, że szkoła jest bezpiecznym i komfortowym miejscem dla dzieci i pracowników.

Kierownictwo szkoły wykorzystuje SEZO A1M aby wykryć i zapobiec narażeniu na unoszące się szkodliwe pyły na terenach przyszkolnych, a tym samym czynią szkołę bezpieczniejszym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dla personelu. SEZO A1M mierzy natężenie cząstek stałych takich jak PM10, PM2.5 i PM1.

Urządzenie jest zasilane AC 230V, dzięki czemu może być wygodnie użytkowane w różnych miejscach poprzez podłączenie do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Urządzenie jest w stanie przesyłać dane za pośrednictwem LTE-M do platformy Orange Live Objects.

PRZEMYSŁOWE ZAKŁADY PRODUKCYJNE

SEZO A1M usprawnia procesy bezpieczeństwa w przemysłowych zakładach produkcyjnych.

Urządzenie jest w stanie wysyłać dane do platformy Orange Live Objects za pośrednictwem LTE-M i pobiera z otoczenia takie dane jak poziom zapylenia (PM1 / PM2.5 / PM10) czy poziom dźwięku. Urządzenie SEZO A1M jest zasilane napięciem AC 230V.

Urządzenie posiada zintegrowany czujnik PIR (podczerwieni), dzięki czemu może wykrywać obecność ludzi (np. dzięki czujnikom światła). Jest również wykorzystywane jako funkcja alarmowa, konfigurowana indywidualnie przez użytkownika. Czujki PIR są powszechnie stosowane w systemach alarmowych i automatycznych systemach oświetlenia.

Urządzenie posiada konfigurację progu alarmowego dla wszystkich mierzonych parametrów.

Chcesz podzielić się informacją o SEZO A1M z CTO swojej firmy?
Wyślij link do tej strony lub prześlij broszurę w formacie PDF – do pobrania poniżej.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Mierzone parametry

Temperatura, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, natężenie światła, poziom hałasu, przyspieszenie, ruch (PIR), pyły zawieszone

Temperatura pracy

-30 ÷ 60°C

Zakresy i dokładności pomiarowe

 • Temperatura: -30 ÷ 60°C, typ. ±0.3°C, max ±1°C
 • Wilgotność: 0 ÷ 100%, typ. ±2%, max. ±5% @25°C
 • Ciśnienie: 260 ÷ 1260 hPa, ±1 hPa
 • Natężenie światła: 0 ÷ 1000 lx, typ. ±50 lx
 • Poziom hałasu: 40 ÷ 100dB, ±6dB w paśmie głosu ludzkiego
 • Akcelerometr: 0 ÷ ±157 m/s2 , max. ±7%
 • Magnetometr: 0 ÷ ±49gauss, max. ±7%
 • Czujnik ruchu PIR: zasięg 1m dla obiektu rozmiaru człowieka

Protokoły komunikacyjne

E-GPRS, LTE-M; gniazdo nanoSIM (opcjonalnie eSIM/Soft SIM)

Częstotliwość i moc radia

Pasma 2G i LTE-M, maksymalnie 33 dBm

Interwał transmisji danych

Domyślnie 15min lub wywołana zdarzeniem (konfigurowalne OTA)

Zasilanie

100-240V 50Hz, Europlug

Obudowa i montaż

IP55, poliwęglanowa, cztery otwory na śruby montażowe

Waga

190 g

Wymiary

Długość 89 mm, szerokość 80 mm, wysokość 47 mm

Skontaktuj się z nami w celu stworzenia systemu spersonalizowanego pod kątem Twoich wymagań. Chętnie udzielimy wsparcia od fazy koncepcyjnej do wdrożenia Twojego systemu.

Nasi inżynierowie posiadają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów EMC – możesz mieć pewność, że testowane  urządzenie jest zgodne z normami EMC.

info@sezo.pl

aleja Zwycięstwa 96/98
81-651 Gdynia
Poland

+48 58 663 10 10

Napisz do nas

Polityka prywatności SEZO

Polityka Prywatności

Copyright © 2020 SEZO Sp. z o.o.

SEZO IoT solutions
SEZO sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Polish Agency for Enterprise Development
Poland ScaleUp Hardware & IoT Accelerator Program — Brinc
EU funds - SEZO Poland
Space3ac acceleration program - SEZO Poland
Brinc Accelerator - SEZO Poland