utrzymanie i bezpieczeństwo

Utrzymanie i bezpieczeństwo

co to jest?

Utrzymanie i bezpieczeństwo to temat, który dotyczy wszystkich branż. Wojsko, nieruchomości (i PropTech*), medycyna i hotelarstwo – to tylko niektóre z nich. Dobrym przykładem przypadków zastosowania systemów utrzymania jest branża nieruchomości, np. biurowce i instytucje publiczne. Zarządcy obiektów i nieruchomości muszą zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urządzeń i obszarów wspólnych na terenie obiektu. Dzięki rozwojowi nowych urządzeń HW, monitorowanie tych obszarów staje się coraz bardziej powszechne.

*PropTech – znany również jako RE Tech (real estate) jest definiowany jako “cyfrowa transformacja branży nieruchomości”. Firmy, które działają w tym obszarze i napędzają transformację cyfrową w tej dziedzinie, są często określane mianem “firm PropTech“.

Źródło: Wikipedia

czemu to jest ważne?

Kwestie utrzymania i bezpieczeństwa stają się coraz ważniejsze – z dwóch powodów. Ze względu na obecną sytuację rynkową – czyli rosnące ceny (inflacja) i nowe wyzwania związane z łańcuchem dostaw (napędzane przez pandemię w latach 2019-2022) – zarządcy nieruchomości i firmy starają się utrzymać swoje aktywa w dobrym stanie i zachować je w dobrym stanie.

Innym powodem jest doświadczenie użytkownika i zadowolenie klienta. Sprzęt, który pozytywnie wpływa na wrażenia użytkownika i satysfakcję klienta, cieszy się obecnie dużym popytem.

W SEZO wychodzimy naprzeciw tym nowym trendom, oferując urządzenia IoT, które pomagają wykrywać wycieki wody w czasie rzeczywistym (patrz SEZO WL) oraz urządzenie, które pomaga uniknąć kolizji drogiego sprzętu wojskowego (patrz SEZO DS).

Jako zespół doświadczonych ekspertów IoT w Gdyni tworzymy produkty IoT w oparciu o technologie takie jak LoRA, LoRaWan i LTE-M. Wszystkie nasze urządzenia są testowane pod kątem EMC i opracowywane w naszym ELAB w Gdyni.

Zajrzyj “za kulisy” na Google Maps.

SEZO - produkty z kategorii utrzymanie i bezpieczeństwo

Jakie parametry mierzymy?

W zależności od przypadków użycia i potrzeb klienta możemy mierzyć cały zestaw parametrów. Parametry, które są szczególnie interesujące w kontekście utrzymania i bezpieczeństwa, to m.in:

wyciek wody lub kondensacja, strefy i odległości wykrywania, poziom oświetlenia, temperatura i wilgotność.

Jakie funkcje oferujemy?

Nasze produkty IoT są często zasilane bateryjnie, oparte na technologii LoRaWan i posiadają możliwość integracji z platformą. Weźmy na przykład SEZO WL: urządzenie jest zintegrowane z platformą Orange Live Objects, która umożliwia łatwy dostęp do danych gromadzonych przez urządzenie. Istnieje również możliwość połączenia SEZO WL z inną istniejącą platformą wykorzystywaną w Twojej firmie.

Jeśli potrzebujesz konkretnych funkcji, możesz skontaktować się z jednym z naszych inżynierów i sprawdzić, czy mamy rozwiązanie dla wyzwania, przed którym obecnie stoisz.

Produkty SEZO z kategorii
utrzymanie i bezpieczeństwo

SEZO SL - monitoring cennych przedmiotów

SEZO SL

monitorowanie wartościowych przedmiotów

SEZO WL

wykrywanie wycieków
wody
SEZO CL - monitorowanie stref komfortu

SEZO CL

monitorowanie stref
komfortu
SEZO AL - monitoring air quality

SEZO BL

kompaktowy system alarmowy

SEZO AL - monitoring air quality

SEZO DM

kierunkowy czujnik pomiaru odległości

SEZO DS - reversing sensor

SEZO DS

wojskowy czujnik cofania

SEZO DS - unikanie kolizji

AKTYWNE UNIKANIE KOLIZJI

Wojsko potrzebuje urządzeń, które spełniają wojskowe normy EMC, normy mechaniczne i środowiskowe. Jest to warunek konieczny. Dzięki SEZO DS mamy w naszej ofercie urządzenie IoT, które jest bardzo trwałe, odporne na zabrudzenia i ekstremalne warunki środowiskowe (temperatury od -30 °C ÷ +60 °C). Urządzenie to jest czujnikiem cofania opracowanym do celów wojskowych – jest stosowane w pojazdach wojskowych. Pomaga uniknąć strat w ludziach i strat materialnych.

SEZO WL - wykrywanie wycieków wody

WYKRYWANIE WYCIEKÓW WODY

Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez wodę ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnych warunków przechowywania. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów FMCG (Fast Moving Consumer Goods), takich jak pakowana żywność, farmaceutyki lub kosmetyki, gdzie konieczne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności. Zarządzający obiektami preferują SEZO WL i jego funkcje ze względu na bezproblemowy proces instalacji. Dzięki temu, że urządzenie jest kompaktowe i zasilane bateryjnie, wystarczy je tylko zamontować (przez “zamontowanie” rozumiemy przyklejenie lub przykręcenie) w miejscu, w którym chcemy monitorować ewentualne wycieki wody, zainstalować czujniki (paski) i urządzenie jest gotowe do pracy. SEZO WL przesyła dane za pomocą technologii sieciowej LoRaWAN.

SEZO BL - zakłady opieki

zakłady opieki

Kierownicy placówek opiekuńczych (szpitali, domów opieki, domów spokojnej starości) chcą zapewnić swoim podopiecznym bezpieczne i komfortowe warunki. Często preferują kompaktowe i niezawodne urządzenia. Zaprojektowaliśmy urządzenie IoT SEZO BL, które nie tylko mierzy parametry środowiskowe, takie jak temperatura, wilgotność i natężenie światła, ale także posiada prostą funkcję alarmową. SEZO BL pomaga stworzyć optymalne warunki życia dla mieszkańców. Urządzenie umożliwia sterowanie oświetleniem – np. automatyczne włączanie światła w korytarzu, gdy poziom oświetlenia spadnie poniżej zdefiniowanego progu. SEZO BL jest również wyposażony w trzy przyciski alarmowe – czerwony z przodu urządzenia i czarny na kablu, które pozwalają osobie starszej lub chorej wezwać pomoc, oraz zielony z boku, umożliwiający użytkownikowi anulowanie alarmu. Urządzenie jest niewielkie i zasilane bateriami, dzięki czemu może być zawsze w zasięgu ręki osoby potrzebującej pomocy. Urządzenie można zintegrować z platformą Orange Live Objects.

Umów się na rozmowę konsultacyjną

wykorzystywane technologie

LTE-M to sieć dalekiego zasięgu o niskiej mocy, zaprojektowana specjalnie dla urządzeń IoT do bezpośredniego połączenia z sieciami 4G. Obsługuje szybką transmisję danych umożliwiając komunikację w czasie rzeczywistym - tym samym umożliwiając monitorowanie zasobów.

Dzięki technologii LoRaWAN urządzenia mogą korzystać z nielicencjonowanego pasma ISM - co oznacza, że nie są wymagane opłaty abonamentowe. Urządzenia wykorzystujące LoRaWAN wysyłają dane albo po wyzwoleniu przez zdarzenie (np. ruch, włączenie światła), albo na podstawie ustalonego harmonogramu (np. co 15 minut).

Śledź
nas na social
media

 

Maintenance and security post
Maintenance and security post
Copyright © 2024 SEZO Sp. z o.o.

Jakość powietrza - Trójmiasto i okolica

Dashboard Gdynia

Dashboard Reda

SEZO IoT solutions
SEZO sp. z o.o.  realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Polish Agency for Enterprise Development
Poland ScaleUp Hardware & IoT Accelerator Program — Brinc
EU funds - SEZO Poland
Space3ac acceleration program - SEZO Poland
Brinc Accelerator - SEZO Poland
KPT ScaleUP - SEZO Poland